Zahraniční rozměr

Každý student MENDELU může při splnění podmínek absolvovat část studia v zahraničí na některé z partnerských univerzit nebo na stáži ve firmě, instituci nebo třeba farmě. Kromě zdokonalení se v cizím jazyce tak naši studenti získávají možnost načerpat nové a cenné vědomosti, zkušenosti, praxi a také spoustu nových přátel. Délka pobytu na zahraničních univerzitách se pohybuje většinou v rozmezí od 1 do 12 měsíců. Talentovaní studenti mohou během studia vycestovat i vícekrát, a to téměř do všech evropských zemí i mimo Evropu, jako např. do Mexika, Chile, Peru, Kolumbie, Kostariky, USA, Austrálie, Thajska, Ghany atd.

Programy, které umožňují studentům absolvovat část studia v zahraničí se stipendijní podporou, jsou např.

• Erasmus+ pro studium v některém ze států Evropské unie
  • CEEPUS pro studium v zemích střední a východní Evropy,
  • bilaterální dohody umožňující studium také mimo Evropu (např. v USA, Austrálii, Jižní Koreji, Thajsku, Rusku, JAR, a dalších zemích).
  • Stipendia se dají získat i v nadacích a projektech mimo univerzitu – stačí prozkoumat možnosti např. na webu Domu zahraniční spolupráce.

Pokud vás tyto možnosti zaujaly, určitě se přijďte podívat na tzv. Mobility days, které se konají každý podzim, a na kterých se dozvíte vše potřebné a možná se i necháte naladit některou z prezentací studentů, kteří se již ze svého pobytu v zahraničí vrátili.

Můžete rovněž kdykoli navštívit Oddělení mezinárodních vztahů a internacionalizace rektorátu Mendelovy univerzity v Brně nebo vaší fakulty, kde vám sdělí podrobnější informace o možnostech studia v zahraničí.

A pokud si zatím nejste jistí, zda by výjezd do zahraničí byl pro vás to pravé, zkuste se přidat k mezinárodnímu klubu studentů Mendelovy univerzity v Brně (ISC MENDELU), jehož prostřednictvím můžete tuto atmosféru zažít na vlastní kůži přímo tady v Brně spolu s mnoha výměnnými studenty ze všech koutů světa.

ISC MENDELU IRO MENDELU OMVI MENDELU Pracovní a Au pair pobyty